Dünyanın En Pahalı Kedileri!

0
87
Kuşkusuz hayvanlara hepiniz bayılıyorsunuz. Özellikle kedi sahiplerinin onlara olan düşkünlükleri de göz ardı edilemeyecek türden. Ebatları ve temizlikleri sebebiyle kimilerine köpek sahibi olmaktan daha mantıklı gelen bu sevimli, cana yakın, minik varlıklar size yalnızlığınızı dahi unutturabilecek güce sahip!
Evde beslenmesi en kolay hayvanlardan biri olması sebebiyle de pek çok kültürde kedi sahiplenmek oldukça yaygın durumda. Peki sizler bir evcil hayvan için binlerce dolar ödemek ister miydiniz? Kim bilir, belki ne kadar sevimli olduklarını gördükten sonra fikriniz değişebilir!
1

Norwegian Forest

Soyları Vikinglere dayanan bu kediler soğuk iklim şartlarına adeptedirler. Eğer bu kediden edinmek istiyorsanız dikkat etmeniz gereken tek şey fiyatı değil, Norwegian Forest kedileri kalp ve böbrek hastalıklarına eğilimli bir türdür. Ortalama fiyatıysa 600$.
2

British Short Hair

Bu türün popülerliği, John Tenniel'in Alice Harikalar Diyarında için yaptığı çizimlere ilham kaynağı olmasına dayanıyor diyebiliriz. Kökeni 1. yüzyıla dayanıyor. Bu geniş suratlı, sevimlilik abidesi türün fiyatıysa 1500$
3

Scottish Fold

Bu kısa tüylü, cana yakın türün en önemli özelliği kulakları. Scottish Fold'ların DNA'sı ile oynanmış olduğu gerekçesiyle pek çok sağlık sorunları olabiliyor. Yine de ben ona iyi bir ebeveyn olabilirim diyorsanız fiyatı 800$.
4

Egyptian Mau

Bahraini Dilmun türünde de olduğu gibi bu kedilerin karakteristik belirgin benekleri bulunur. Kökenlerinin Mısır'a dayandığı düşünülse de DNA sonuçlarına göre Kuzey Amerika ve Avrupa kökenli bir tür olduğunu söyleyebiliriz.

Egyptian Mau türünün diğer kedilerden tek farkı efsane benekleri değil, aynı zamanda ön ayakları arka ayaklarına göre daha kısadır. Fiyatı ise 500$-800$ arası değişmekte.
5

Sphynx

Cana yakınlığı ve sadakati adeta bir köpeği andırsa da tüysüz olduğu gerekçesiyle genelde itici bulunan bu türün fiyatı: 1000$.
6

Russian Blue

Adından da anlaşılacağı üzere kökeni Rusya olan bu türün en çarpıcı özelliği muhteşem kürkü! Ömürler 10-20 yıl arası olsa da, bazı durumlarda 25 seneyi bulabiliyor. Fiyatıysa 3000$.
7

Ashera

Gelelim en listemizin en pahalı kedisine... Ashera dünyanın en egzotik evcil kedisir. Bu kediler leopar görünümlerinin altında, tasmayla sokakta gezdirilebiliyor ve çocuklara karşı oldukça dost canlısı! Sıcak iklim kedisi olduğu için kış aylarında ekstra sıcak tutulması gerekiyor.

Fiyatı: 100.000$

Emoji ile tepki ver!

GÜZEL
ÜZGÜN
KOMİK
AMAN ALLAHIM
O NE LAN
VAYY

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz