Kısa Saçın Size Yakışıp Yakışmayacağını Bu Basit Teknikle Keşfedin

0
96

Her kadın hayatında en az bir defa kendine şu soruyu sormuştur: "Saçımı kısa kestirsem bana yakışır mı?" Pek çoğumuz bunu düşünsek de yapmaya korkuyoruz çünkü yakışmazsa aylarca uzamasını beklememiz gerekecek, saçımızı toplamaktan başka elimizden bir şey gelmeyecek.
Bu korkunç senaryoyu yaşamamak için kısa saçın size yakışıp yakışmayacağını kestirmeden görmenizi sağlayacak bir yöntem anlatacağız. Bu sihirli yöntem ünlü İngiliz stilist ve saç bakım uzmanı (kendi adını taşıyan bir saçım bakım markası da var, ürünleri çok iyi gerçekten) John Frieda'nın yarattığı, 2.25 Kuralı (inch) olarak bilinen bir yöntem. Frieda, kısa saçın dünyada bir başka eşi olmayan surat şeklinize yakışıp yakışmayacağını anlamak için sadece bir cetvel ve bir kaleme ihtiyacınız olduğunu söylüyor.

Formülü denemek için aşağıdaki adımları takip edin:

1. Kalemi çenenizin altına yatay bir şekilde koyun. Ardından cetveli kulağınızın altına dik bir şekilde yerleştirin. 90 derecelik bir açı yaratmış olacaksınız.

2. Kulak memenizin altından, kalem ve cetvelin buluştuğu noktaya kadar olan mesafeyi ölçün. Bu mesafe 5,70 cm'den uzunsa hayatınıza uzun saçlarla devam etmek sizin için daha doğru olacak.

Michelle Williams ve Liv Tyler'da formülün nasıl çalıştığına bakabilirsiniz:

Kısa saç Michelle'in yüzüne tam otururken Liv Tyler uzun saçlarla çok iyi görünüyor. "Bütün olay açıda" diyor John Frieda. Pek çok stiliste göre de bu yöntem güvenilir ve doğru sonuçlar veren bir yöntem. Yani canınız sıkılıp da saçımı kestireceğim derdine düşerseniz yapacağınız ilk iş bir kalem ve bir cetvel bulup yüzünüzün proporsiyonuna bakmak olsun. Ya da bütün kuralları boşverin ve sizi ne mutlu edecekse onu yapın!

Emoji ile tepki ver!

GÜZEL
ÜZGÜN
KOMİK
AMAN ALLAHIM
O NE LAN
VAYY

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz