YENGEÇ (22 Haziran – 22 Temmuz)

0
31
yengeç bebeğinin özellikleri
Küçük Yengeçler, duygularını açığa vuramayacak kadar çekingendirler ama sevilmeyi, ilgi görmeyi, üstüne düşülmesini beklerler. Kendisine yabancı gelen pek çok şeyden korkarlar. Bu korkularını paylaşmadığınız sürece, ileriki yaşlarda, güvensiz, düşünceli ve sessiz bir kişilik sergileyecektir.
Yengeç çocukları bir dakika önce etrafına gülücükler dağıtırken, bir dakika sonra surat asan bir ifadeyle karşınıza çıkabilir. Çünkü duyguları çok sık değişir. Olaylara karşı son derece hassastır. Küçük problemler veya arkadaşları arasındaki tartışmalar bile iç dünyasında büyük sorunlara neden olabilir. Ona sevgiyle yaklaşıp duygularını paylaşmanız, güven duymasını sağlayacaktır.
Bir Yengeç çocuğunun en fazla ihtiyacı olan güven duygusunu yaratmak için büyük bir ilgi ve şefkat göstermelisiniz. Onun, diğer burçların çocuklarından daha fazla anneye ihtiyacı vardır.
Gelişmiş hayal gücünü öyküler ve oyunlarla destekleyerek yaratıcılığını geliştirebilirsiniz. Kendisini resim ve müzikle anlatmaya teşvik etmek, içindeki sanatçı ruhunu ortaya çıkaracaktır. Ya da bakabileceği bir hayvan alarak ona sorumluk duygusunu aşılayabilirsiniz. Üstelik küçük Yengeçler hayvanları çok sever ve böylece kendisini yalnız hissetmez.

Emoji ile tepki ver!

GÜZEL
ÜZGÜN
KOMİK
AMAN ALLAHIM
O NE LAN
VAYY

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz